MENU

ZERO MOTORCYCLES

100% ELEKTRICKÉ MOTOCYKLY

Nabídka modelů

Zero Motorcycles je kalifornská společnost zabývající se vývojem a výrobou motocyklů poháněných elektřinou. Za jejím vznikem stojí někdejší inženýr NASA Neal Saiki, který v roce 2006 položil základy dnes již mezinárodně známé společnosti na výrobu motocyklů. První motorky sjely z výrobních linek již v následujícím roce v Santa Cruz a nyní jsou v prodeji modernizované řady Zero Motorcycles 2017. Společnost podle svých slov kombinuje ty nejlepší aspekty tradičního motocyklu s dnešními nejpokročilejšími technologiemi. Její motocykly jsou proto poměrně lehké, ale zároveň výkonné a rychlé.

Základem všech motocyklů je revoluční motor Z-Force

Všechny Zero motorky využívají speciální Z-Force motor vyvinutý samotnou společností Zero Motorcycles. Motory jsou přibližně stejně velké a těžké jako konkurenční bezkartáčové motory, produkují však až o 130 % vyšší výkon a o 150 % vyšší točivý moment. Nevyžadují přitom žádné chlazení kapalinou ani vzduchem, protože komponenty vytvářející teplo jsou umístěné tak, aby teplo unikalo ven skrze hliníková žebra. Motor tak může být zcela uzavřen a není nutné na něm provádět žádnou běžnou údržbu.

Motocykly Zero můžete mít ve více konfiguracích

Většinu Zero motorek můžete získat v několika konfiguracích elektromotorů a baterií. V důsledku toho se pak od sebe liší v maximálních rychlostech, dojezdech i době nabíjení. Řady Zero S, Zero SR nebo Zero DS navíc obsahují i přídavný napájecí zdroj Power Tank, který přidá dalších 2,8 kWh ke stávající kapacitě, a prodlouží tedy dojezd o další kilometry. Jedná se o volitelné příslušenství a lze jej dokoupit i dodatečně.

Mobilní aplikace Zero Motorcycles váš motocykl perfektně doplní

Stáhněte si do svého telefonu aplikaci Zero Motorcycles a o svém motocyklu získáte užitečná i zajímavá data. Aplikace je k dispozici pro platformy iOS a Android. S vaším jednostopým parťákem se pak spárujete pomocí technologie Bluetooth.

Pomocí aplikace získáte podrobné informace o své Zero motorce, jako je odhadovaný dojezd, čas, za jak dlouho se nabije, počet cyklů nabíjení nebo třeba teplotu motoru. Můžete si přehledně zobrazit report o jednotlivých vyjížďkách, v němž například uvidíte, na kolik vás vyšel kilometr jízdy, kolik jste ušetřili oproti běžnému motocyklu se spalovacím motorem apod. S aplikací také budete mít přehled o veškerých novinkách výrobce.

Velice praktické je, že Zero motorky můžete nabíjet kdykoli a kdekoli z běžné zásuvky, stejně jako když chcete doplnit šťávu svému telefonu. Připravte se však na dlouhé nabíjení, jak je u elektromotocyklů obvyklé. U konfigurací s největší baterií trvá z 230V zásuvky až předlouhých 9 hodin. Jedná se však o maximum, u dalších konfigurací je běžná doba nabíjení na 100 % kolem 4 až 5 hodin.

 

 

 

Triumph sraz 5.9.2020
Registrace zde